EET pokladny: Jaké jsou možnosti a která se hodí pro váš obchod?

EET neboli elektronická evidence tržeb, se postupně rozšiřuje na většinu oborů. To klade nároky i na technická zařízení, kterými provozovny musí disponovat. Logicky však nebude jedno zařízení vhodné pro všechny, jak s ohledem na odlišnou potřebu komplexnosti, mobily a nákladů. Jaké možnost pokladen pro elektronickou evidenci tržeb existují, a která se může hodit třeba vám?

Dotykové pokladny

Dotyková EET pokladna má, jak už název napovídá, dotykovou obrazovku, včetně integrované tiskárny účtenek. Obvykle jde o kompaktní zařízení ve formátu vše v jednom, obsahující výše zmíněné a k tomu i zákaznický display. Vhodné jsou pro kadeřnice, řemeslníky a obecně malých a středních provozoven.

Tlačítkové pokladny

Dotykové ovládání nemusí vyhovovat všem, navíc je náchylnější na poškození než u klasických tlačítek. Buď tedy můžete použít ochranné pouzdro, nebo sáhnout po tlačítkové EET pokladně. Nevýhodou je obvykle menší displej a absence SIM, tedy budete potřebovat kabel nebo WiFi připojení, což v terénu může být problematické.

Mobilní řešení EET

Pokud pracujete v terénu, případně chcete snížit pořizovací náklady, můžete volit kompaktnější, mobilní řešení. Zákon vám totiž neukládá povinnost pořizovat EET pokladnu, můžete si tak vystačit i s mobilem a samostatnou tiskárnou účtenek. Můžete využít jak moduly účetních systémů, tak i samostatnou aplikaci. Drobní podnikatelé, provozy s minimem tržeb v hotovosti, nebo řemeslníci vyžadující odolné a mobilní zařízení jsou cílovou skupinou tohoto typu.

Stolní řešení a pokladní systémy

Pro nejrušnější provozy budete potřebovat rychlé řešení, s dlouhou životností tiskové hlavy a odolností řezačky. Stolní a pokladní systémy jsou také komplexnější. Mohou se skládat     kromě již zmíněných věcí, také z pokladní zásuvky, čtečky kódů či platebního terminálu. Současně taky umožňují více profilů. Pokud máte velký obchod, případně kavárnu, vybírejte tady.


Mobilní řešení

Mobilní EET pokladny, se do určité míry překrývají s EET pokladnami All-In-One, které mají také možnost SIM pro datové tarify a baterii. Všechna zařízení níže Vám umožní mobilní prodej kdekoliv, ať už jste řemeslník, prodavač, nebo poskytovatel služeb. V současné době nejprodávanější a zároveň nejlevnější řešení je spojení plné verze EET-POS na Vašem zařízení a k tomu mobilní tiskárna.

Mobilní tiskárna 5802LD a plná verze EET-POS dostačuje naprosté většině malých uživatelů, kteří chtějí šetřit náklady a požadují především rychlost a jednoduchost systému bez zbytečností, které by pouze celý systém prodražovali. Na tento systém vsadilo již několik tisíc uživatelů po celé republice a věříme, že i Vy budete spokojeni.

Odolná tiskárna DATECS a plná verze EET-POS je tu především pro opravdové chlapy, kteří se nebojí při práci zašpinit a vyžadují aby i jejich vybavení vydrželo stejnou zátěž. Tiskárna DATECS je opravdový dříč s vysokou odolností a výdrží, která Vás nezklame. Jako velké plus je zde spona na opasek a LED indikátor stavu nabití.


Příspěvek byl publikován v rubrice Obchody. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.