Když už se rozhodli pro tak zásadní změnu, velmi dobře si uvědomovali, že nesmí nic uspěchat. Prvním vodítkem byl materiál, z něhož by měl být nový dům vystavěn. Chtěli dům, který bude nízkoenergetický, ale zároveň v něm bude klima obdobné jako v domě postaveném z cihel. Již v roce 2009 je zaujala předváděcí akce domů ELK z hlediska technického řešení obvodových stěn. Sendvičové stěny na bázi dřeva byly z vnitřní strany přizděny dutými cihlami o tloušťce 50 mm.
Perfektní řešení i koeficient prostupu tepla byly rozhodující. V další fázi bylo nutno vybrat nejvhodnější projekt. Nechtěli patrový dům, nový domov měl ale poskytnout dostatek prostoru pro bydlení majitelům – manželskému páru, zároveň vytvořit zázemí pro jejich koníčky. Svůj soukromý prostor v něm měly najít i děti s rodinami a rovněž babička, která se ovšem realizace již nedožila. Investoři se jednoznačně přiklonili k typovému projektu, který má podle nich hlavní výhodu v tom, že veškeré komponenty jsou vyráběné průmyslově. To znamená, že jsou přesné, v případě společnosti ELK je na konstrukci navíc patrná dlouhodobá zkušenost i pověstný rakouský dril.
ELK, a. s., je oslovila jak konstrukcí, tak vstřícností a vynikajícím přístupem. Z katalogu společnosti nejlépe odpovídal jejich představám typový projekt Bungalov 134. Při výběru sehrála roli i velikost obytné plochy 135 m². Investory velmi příjemně v průběhu realizace překvapila profesionalita firmy ELK, doslova je zaskočila rychlost výstavby – za tři dny od zahájení stavby byl na střechu položen poslední hřebenáč. S kompletními úpravami interiéru trvala výstavba pouhý měsíc a půl.
Více se múžete dočíst v celém článku Dům, který nízkými účty za energie ohromil jeho majitele. Nezabudněte si také pročíst ostatní články ze sekce Stavba a rekonstrukce.