Jednoduché, levné a výborné prezentační nástroje to jsou fotorámečky. Digitální fotorámečky jsou vybaveny paměťovou kartou, ze které berou fotografie a ty promítají. Mezi nejdůležitější parametry u fotorámečků patří velikost, kontrast, jas, možnost uchycení a způsob napájení.
Úhlopříčka
Úhlopříčka patří mezi základní parametr fotorámečku, určuje velikost. Digitální fotorámeček se vyrábí s úhlopříčkou 2 – 10 palců.
Rozlišení
Rozlišení je parametr, který určuje z kolika obrazových bodů se fotorámeček skládá na výšku a šířku. Obrazovým bodům se také říka pixely. Čím více pixelů, tím je obrázek kvalitnější.
Formáty
Formáty, ve kterých jsou nejčastěji uloženy fotografie a videa jsou JPG – obrázek, MP3 – zvuk, MPEG – video. Pokud chceme, aby fotorámeček přehrával jedno z toho, musí tyto formáty podporovat.
Paměť
Velké množství fotorámečků má svou vlastní integrovanou paměť a data se na ní nahrávají pomocí USB kabelu nebo Bluetooth přímo z PC. Pokud nemají vlastní paměť, nebo je paměť nedostačují cí disponují fotorámečky slotem na externí uložitě dat, z kterého je pak možné data přehrávat.
Napájení
Napájení digitálního fotorámečku je možné dvěma způsoby – z elektrické sítě, nebo z jeho baterie. Obě varianty mají své výhody i nevýhody.