Kalousek a Nečas už by měli vypadnout. A nejen z vlády

Kalouskův výstup je naprosto za hranou, ohradil se Lessy

Prvním znakem policejního státu je, že policie je řízena politicky. Ne, že policie případně „pase“ po politicích. Hysterie Kalouska je ovšem už delší dobu problém statečného svazáka Nečase, který ho měl dávno „zklidnit“ či odvolat. Bohužel, vyšedlý premiér sdílí podobný názor jako Kalousek. Ostatně vyjádřil se podobně, v rámci svého metaforického slovníku – když mluvil o plukovnících, co nebudou určovat složení vlády.
Oba „chlapci“, zarostlí v české politice dvacet let, názorně ukazují, jak si na normální, demokratické principy dávno odvykli. Chtějí mít moc bez zodpovědnosti.

Lze je dnes oba pochopit. Kalousek se děsí, co všechno by při stejném principu trestní zodpovědnosti, jako případně u paní Parkanové, mohlo padnout na něj. A i Nečas asi se svým ministrováním na MPSV nemá zřejmě zcela klidné spaní. K tomu před lety „statečný“ Kubice, kdy těsně před volbami objevil prorůstání zločinu do státní správy podle jednoho rodokapsu, dnes jako ministr vnitra nic neví, než z novin a internetu – a výroky kolegů, vládních spolukočkodanů mu nevadí.

Nejdřív jsem si myslel, že by měl Nečas Kalouska pacifikovat, ať chemik nemluví do právních otázek (stačí, že poslanci předstírají, že minulý týden začali trestnímu právu rozumět). Když ale sám pak pohovořil o „plukovnících“, pochopil jsem, že by měli vypadnout oba. Nejen z vlády. Jsou svými výroky – chápáním demokracie – nejen nepřijatelní, ale každým dnem i podezřelejší.

Více se múžete dočíst v celém článku Kalousek a Nečas už by měli vypadnout. A nejen z vlády. Nezabudněte si také pročíst ostatní články našeho magazínu.

Přejít nahoru