Jaro je tady a alergie s ním
Jen co jsme se zbavili chřipek, angín a jim podobných onemocněním, či dusivého zimního smogu, již na značnou část populace útočí pyly a plísně. Jaro je tady a s ním i alergické reakce, hlavně na kvetoucí dřeviny a květiny. V záloze číhají i zkřížené alergie, například na pyly a potraviny, uškodit může i ostré jarní slunce. Podle statistik cca 40 % dětí a 30 % dospělých jsou alergici. Kvalitu života alergikům značně zhoršuje kýchání, vodnatá rýma, ucpaný nos, svědění a slzení očí. Při prudkých reakcích může dojít i k otokům. Na uvolnění dýchání při alergické rýmě zkuste Vincentku, přinese vám úlevu.
Alergickou sezónu začíná obvykle v únoru líska (její sezóna trvá cca 50 dní) a po ní následuje olše. Nejhorší pro pylové alergiky bývají měsíce duben – květen, závisí to na rychlosti nástupu jara a teplých dnů. Hlavním jarním alergenem je bříza, potrápit však mohou i bezinky, akát, lípa a jehličnaté dřeviny.
Jan Šumšal, ředitel společnosti Vincentka, a. s., která vlastní práva na její plnění do lahví, říká: „Jaro bývá nejtěžším obdobím pro alergiky, protože tehdy je vzduch plný pylů a jiných částic startujících odezvu imunitního systému. Při rýmách a zánětlivých procesech přináší úlevu osvědčený lék našich babiček – přírodní minerální voda vyvěrající v Lázních Luhačovice. Vincentka jako 100% přírodní produkt pomáhá pacientům během celého roku eliminovat nepříjemné doprovodné projevy alergií a pomáhá k obnově přirozeného prostředí nosních sliznic. Především pomáhá zlepšovat dýchání, protože oxid uhličitý a soli obsažené v této minerálce mají schopnost rozpouštění hlenů. U pylových alergiích pomáhá udržovat fyziologickou čistící schopnost nosní sliznice, umožňuje optimální fungování tzv. slizniční imunity. Nejsnáze se aplikuje prostřednictvím nosního spreje. Používání Vincentky není omezeno časově ani frekvencí použití za den.“
Dodává, že Vincentka zvlhčuje sliznici celé nosní dutiny a nosohltanu především při pobytu v prostředí s nízkou relativní vlhkostí vzduchu, v prostorách vytápěných ústředním topením a prostředí znečištěném prachovými částicemi. Doporučuje si jí vyčistit dutiny po příchodu domů z jarní procházky, kde se do dýchacích cest dostávají alergeny pylů, plísní a prachu. „Vincentku doporučují alergologové na zvládání obtíží při pylových a prachových alergiích. Především pomáhá zlepšovat dýchání, důležitou funkci plní při uvolňování hlenů blokujících dýchací cesty, dutiny a hromadících se v hrtanu, nose a průdušnici. Vincentka je obecně proto natolik účinná, že obsahuje správné složení minerálních látek a oxidu uhličitého. Ty vytvářejí nepříznivé prostředí pro bakterie, rozpouštějí hleny, pomáhají zvládat projevy nemocí a působí i preventivně. Přispívá i to, že osmolarita Vincentky je podobná osmolaritě lidské krve,“ vysvětluje J. Šumšal.
Vincentka má, kromě přinášení úlevy při alergické či klasické rýmě i další použití. Celkovým složením hypotonické kyselky s obsahem jodidů příznivě ovlivňuje obranyschopnost ve smyslu prevence chronických bakteriálních infekcí horních cest dýchacích, chronické rýmy, sinusitidy a chronické polypózní nasopharyngitidy. U dětí preventivně působí proti rozvoji recidivující tracheobronchitidy a rhinitidy. Aplikace přípravku je vhodná i po stavech nosních operací, ideálně pomocí nosního spreje, který je možné doplnit Vincentkou z originálního balení 0,7 l. Doporučuje se také proti vzniku suchých zánětů nosní sliznice a na prevenci jejích recidiv.
„Pro speciální potřeby menších dětí jsme vyvinuli i nosní sprej Junior s menším tlakem a menší velikostí aplikátoru. Vincentku je možné použít již u kojenců, ale je zapotřebí velká opatrnost při aplikaci z důvodu možného poranění dítěte. Nejlepší je ho použít v těsné blízkosti nosu tak, aby se nezasouval do nosní dírky. Maminky se nemusí bát ho aplikovat již malým kojencům a je velmi vhodným přírodním prostředkem i pro těhotné ženy,“ doporučuje J. Šumšal.
Vincentka se při každém z onemocnění dýchacích cest aplikuje určitým preferovaným způsobem. Vincentku NASALIS a plastovou konvičku je nejlepší použít při problémech s dutinami. Aplikace Vincentky ve spreji je zase vhodná do nosu, případně do krku, kloktání Vincentky přímo ze sklenice nebo z láhve je dobré na hrtan a horní část průdušnice. Aplikace vdechováním speciálními inhalátory je ideální na dolní cesty dýchací, kam se nedá dopravit předchozími způsoby. Vaření Vincentky v odkrytém hrnci v kuchyni, či její vdechování z vyvíječe páry, je také vhodnou formou inhalace. Napařování pod ručníkem nad Vincentkou dobře působí na horní i dolní dýchací cesty či dutiny, protože i zahřátí samotnou párou má pozitivní účinky a to rozšiřování cév, jejich prokrvení a také pomáhá zbavit se studených hlenů.
Využití Vincentky je široké. Velmi vhodná je na choroby žaludku, ale i na úpravu žaludeční kyseliny po nadměrném požívání mastných jídel a alkoholických nápojů. Ve Vincentce se kromě léčby akutních onemocnění můžeme i koupat, přičemž na tyto účely je Vincentka využívána zejména v Lázních Luhačovice, a. s. Minerální lázně pomáhají organismu při pohybových onemocněních, ale i při atopických ekzémech, kožních problémech. Firma Vincentka vyvinula celou škálu dalších výrobků, vyrobených na bázi Vincentky. Získává se z ní silný koncentrát a ten se přimíchá do krémů, pastilek, či zubních past. Při onemocněních krku, angínách, ale i ztrátě hlasu jsou velmi dobré právě pastilky, které často používají zpěváci, moderátoři, spíkři a učitelé.
Více informací je na www.vincentka.cz.