Silvestrovská bowle – pití pro všechny

Druhů bowlí je nepřeberné množství. Jeden náš velmi známý kuchař k tomu řekl, že „bowle je takový chlastací ajntopf“. Hádejte, kdo to byl.

Jen vás před přípravou musíme upozornit na jednu vadu tohoto nápoje:

CHUTNÁ SKVĚLE A JE STRAŠNĚ PITNÝ. RÁNA JSOU PAK UKRUTNÁ!

Zkusíme vám dát několik rad na bowli, abyste měli večer co pořádného pít. A také různé recepty, abyste byli spokojení všichni.

Základní recept – vraz do toho, co ti chutná

Bowle je nápoj hlavně z vína. Nejlepší je lehké, mladé víno. Nedoporučuje se používat sladká či výrazně kořeněná vína, protože ta se pak mohou bít s dalšími ingrediencemi. Do vína se přidává pro perlu na jazyku sodovka nebo šampaňské. To je o kousek lepší verze, protože sodovka vyšumí velmi rychle, zatímco šampaňské si udrží bublinky déle. Ostatně je lepší lít bublinky až na závěr po vychlazení. Studený nápoj perlí déle.
Pak se bowle osladí buď cukrem (POZOR! je zapotřebí ho perfektně rozmíchat, takže se přidává před šampaňským), nebo lépe cukrovým sirupem. Nesmí se ho ale používat moc, aby to nebylo moc sladké.

ČTĚTE TAKÉ:

  • Mojito 5x jinak
  • Nápoje na zahřátí

Pak přidejte do nápoje ovoce. Lepší je pěkně vyzrálé. Sladké jahody, meruňky, broskve… Jenže kde je v zimě koupit, že? Takže nezbývá než sáhnout po kompotovaných, ale ani to není na škodu. Jen si dejte pozor – kompotované ovoce bývá přislazené a také měkké. Aby bowle byla čirá, nesmíte ovoce pomačkat.
Přidat můžete i zeleninu (třeba řapíkatý celer je vynikající), bylinky (samozřejmě je favoritem máta) i třeba lípu. Ostatně lipová bowle…

Více se múžete dočíst v celém článku Silvestrovská bowle – pití pro všechny. Nezabudněte si také pročíst ostatní články ze sekce Kuchyně.

Přejít nahoru