Plísně ve vašich domácnostech

K výskytu plísní dochází nejčastěji v rozích a koutech v okolí oken, pokud jsou špatně větratelné, dochází tam k zatuchnutí vzduchu. Pokud nevětráme v místnostech, nebo málo a málo topíme, vznikají nám plísně na stěnách. Pro náš organismus jsou nebezpečné, zvláště u dětí, protože se u nich objevují alergie. Dostatečná teplota a vlhkost jsou ideálním místem pro výskyt plísní.

Většina lidí pokud zjistí sebemenší flíček plísně, tak se snaží o jejich likvidaci. Nejčastěji nejznámějším desinfekčním prostředkem SAVO. Tento prostředek je dobrý k likvidaci plísně a má i bělící účinek, ale většinou se stane, že po pár dnech se plíseň objeví znovu a v mnoha případech i na jiných místech. Je Vám to divné proč se to děje, když jste použili přípravek proti plísním? Příčin může být více. První příčinou může být, že přípravek není dostatečně silný a při pronikání pod povrch ztrácí rychle účinnost a díky složení nemá dloudobější  účinnost. Dalším důvodem může být nesprávné provedení při likvidování plísní. Pokud je výskyt plísní na malé ploše, budete se sami snažit této nepříjemné záležitosti zbavit, ale pokud už je to ve větší míře, není toto asi v našich silách. Potom už si musíme objednat firmu, která se touto likvidací zabývá. V každém případě použijí takové přípravky, které nekoupíte v žádné drogerii ani supermarketu.

Součástí prací spojené s likvidací a odstraňováním plísní je také doporučení pro zamezení dalšího výskytu plísní. To může být snížení teploty vzduchu v místnostech, zajištění dostatečného odvětrání v místnostech, často spojené se zajištěním cirkulaci vzduchu v místnostech, nebo snížením vlhkosti vzduchu pomocí odvlhčovače.

V každém případě, pokud budeme své obydlí chránit správným úklidem a častým větráním, tak se nám tato nepříjemná situace vyhne.

A co na to J&H Úklid?

Pokud se rozhodnete využít služby naší úklidové firmy, jsme tu pro Vás k dispozici 24 hodin denně / 7 dní v týdnu / 365 dní v roce. Provádíme kompletní úklidové služby – strojové čištění všech druhů podlah, čištění kožených sedaček, mytí oken, čištění koberců, ale spoustu dalších úklidových služeb v lokalitách Praha, Brno, Vyškov, Slavkov, Prostějov, Olomouc, Zlín a další města ČR.

Příspěvek byl publikován v rubrice Bydlení, Obchody, Služby se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.