Jak začít s elektronickou cigaretou krok za krokem

Náležíte k aktivním kuřákům, jejichž spotřeba dosahuje značné hranice? Anebo s kouřením experimentujete a uvědomujete si všechna možná rizika, která jsou s vaším počínáním spojena? Ať již jsou důvody, proč jste se rozhodli poprvé si zapálit jakékoli, pouvažujte, jestli by nebylo vhodné vyměnit klasickou cigaretu za její elektronickou sestřičku. Výhody totiž jasně hovoří ve prospěch právě těchto moderních elektronických pomocníků, díky kterým ušetříte zajímavé finanční částky, ale taky své zdraví zatěžovat o mnoho mírnější formou.

Je nám zcela jasné, že pokud nemáte s těmito e-cigaretami doposud ještě žádné zkušenosti, budete ze začátku nejspíše tápat v jednotlivých označení, rozličných typech, ale i bohatého příslušenství, které je uvedeno na náš trh. První elektronickou cigaretu vybírejte obezřetně jen u známých výrobců a prodejců, kteří vám přispějí svými cennými radami. Nenechte se nalákat na nápadně nízké ceny elektronických cigaret, či clearomizérů, náplní do e-cigaret nebo dalšího nezbytného příslušenství. Vždy srovnávejte cenu v poměru ke kvalitě konkrétního výrobku a nebojte se za tuto kvalitu připlatit.

Typ elektronické cigarety a zvláště pak její baterii vybírejte dle intenzity kouření. Narazit můžete taky na chytré e-cigarety anebo e-cigarety, jež budou od těch „obyčejných“ téměř k nerozeznání. Pořizujete-li si první ecigaretu, potom vybírejte ve střední cenové kategorii. Nezapomeňte ani na vhodné zvolení náplně do elektronické cigarety (e-liquidu), který se od sebe různí dle obsahu nikotinu. Zpravidla existují náplněmi pro slabé, střední a silné kuřáky. Objevit však můžete I e-liquidy, které mají nulový obsah této látky a jsou určeny pouze k příjemnému ochucení kouře e-cigarety. V neposlední řadě je též nutno zmínit, že e-cigaretu, včetně příslušenství, je vhodné nakupovat pouze ve známých a ověřených obchodech a e-shopech.

Přejít nahoru