Krásy a zajímavosti Egypta

Krásy a zajímavosti Egypta

Egypt je turistická destinace s neuvěřitelným množstvím historických památek a přírodních zajímavostí. Egypt, celým názvem Egyptská arabská republika se nachází na severu Afriky na pobřeží Středozemního moře a Rudého moře. Země patří k nejlidnatějším zemím Afriky a hlavní město Káhira (Cairo) je největším africkým městem. Velký počet obyvatel a limitované přírodní zdroje, zvláště zemědělská půda, dělají život v této zemi velmi obtížným. Právě turistika je jednou z mála možností pro řadu Egypťanů jak sehnat práci a zajistit alespoň základní příjem.

Egypt je každoročně lákadlem pro milióny turistů, kteří si mohou vybrat mezi pobytovou dovolenou či aktivním poznáváním bohaté egyptské historie. Dovolená v Egyptě je pro většinu lidí spjatá s místy jako je Hurgada, Sharm El Sheikh nebo Marsa Alam. Tyto letoviska jsou ideálním místem pro pobytovou dovolenou, či pro aktivní potápěčské výpravy za krásami Rudého moře. Až vás unaví pobyt na pláži můžete vyrazit do místních krámků, kde můžete nakoupit „zaručeně pravé“ značkové oblečení, hodinky, cigarety nebo místní vodní dýmky popř. sošky a papyrusové výrobky. Egypt je lacinou zemí a tak po povinném arabském smlouvacím rituálu zboží nakoupíte za nízké ceny.

Recenze Egypt jde ve stručnosti sdělit v jednom odstavci. Turisticky atraktivní země s neuvěřitelným množstvím starověkých památek. Až vás v africkém vedru unaví chrámy, pyramidy, sochy a hrobky vydejte se do egyptské přírody. Je to zcela jiný svět než znáte z Evropy a věřte tomu, že pouště jsou úchvatným místem a v každé části Egypta mají jiný ráz. Pokud dáváte přednost živé přírodě před kamenným světem, tak se ponořte pod hladinu Rudého moře. Korálové útesy u pobřeží Egypta patří k nekrásnějším potápěčským lokalitám na planetě. Krví každé země jsou však lidé. Nebojte se vyrazit prozkoumat egyptská města, lidé jsou většinou velmi přátelští a naprostá většina z nich nepatří k islámským fanatikům. Je však potřeba dodržovat rozumné zásady bezpečnosti a ctít kulturní zvyklosti této země. Takže dámy zapomeňte na minisukně a odvážná trička. Slušná žena chodí v oděvu, který kryje nohy a ruce. Trocha umírněnosti v oblečení samozřejmě platí i pro muže, dlouhé kalhoty jsou samozřejmostí. Egypt je zemí, která vás zcela jistě nadchne a budete se sem rádi vracet.

Přejít nahoru