Podpora projektantů výhodou pro obě strany – BIMTech Tools

Podpora projektantů výhodou pro obě strany

Obchodní oddělení výrobce stavebních výrobků soustavně řeší, jak podpořit prodeje. Marketingové oddělení zas hledá nové cesty, jak toho docílit. Podpora projektantů a architektů je dobrým způsobem. Jsou to právě oni, kdo navrhnou vaše výrobky do projektové dokumentace. Papírovými katalogy je však projektant zahlcen, CD mechaniku už také nemá, obchodní zástupci si podávají dveře od kanceláře, na veletrhu jsou všichni a o provizích z prodeje raději nemluvme.

Novou příležitostí, jak se vyčlenit, tak je drobná legislativní změna v novém zákoně o veřejných zakázkách, která 09.03.2016 prošla sněmovnou. Vychází z evropské direktivy 2014/24 EU a uzákoňuje tím informační model budovy (BIM). Mezi projektanty a architekty vyvolala poptávku po novém typu projekčních podkladů. BIM je příležitost, jak pomoci projektantům a zároveň zvýšit povědomí o značce a oživit prodej výrobků.

Řešení BIM – objekty, doplňky, katalogy

Řešením je nechat si v BIMu zpracovat sortiment na míru, platit distribuci, řešit aktualizace sortimentu ve vašem nástroji. Současně se dostáváte do dalšího konkurenčního boje o to, kdo má lépe zpracované podklady. Ještě hůře na tom jste, pokud váš sortiment jde zpracovat pouze formou doplňku projekčního software. Pak vyjma vstupní investice počítejte s každoroční aktualizací doplňku, aby byl kompatibilní s novou verzí programu, jinak o pracně získané projektanty zas rychle přijdete. Aby to nebylo příliš jednoduché, tak ještě musíte vytvořit řešení pro každý významný projekční software na trhu. Zní to nesnadně.

BIMTech Tools

Veřte, že jsme přišli s lepším řešením. Vytvořili jsme univerzální katalog BIMTech Tools pro všechny druhy stavebních výrobků. Je zpracován formou doplňku pro nejvýznamnější projekční BIM i CAD software. Jmenovitě ArchiCAD, Revit, AutoCAD. Váš sortiment v něm je aktuální, jelikož přistupuje k datovým podkladům online. Aktualizaci doplňků obstaráváme my, vždy včas, tak abyste nepřišli o jediného projektanta. Ke svým výrobkům máte přístup přes webové rozhraní BIMTech Tools, kde jsou zároveň přístupné statistiky. Funkcionalitu a nové poznatky v rychle se rozvíjejícím oboru řešíme za Vás. O distribuci se nemusíte starat, většinu uděláme my. Pro projektanta je výrazně jednodušší používat jeden doplněk, než jich každoročně stahovat desítky. Zde jde už jen o rychlost. Kdo dřív přijde, ten dřív bude v BIMTech Tools.

BIMTech Tools - okno počítače

Ukázka BIMTech Tools pro ArchiCAD

Jak to funguje v praxi – BIMTech Tools | Hydroizolace FATRAFOL pro Revit

BIMTech Tools – výhody BIM

  • Výrazně vyšší podrobnost dokumentace stavby
  • Usnadňuje kooperaci mezi jednotlivými profesemi
  • Po skončení výstavby se data neztrácí, ale mohou být použita pro správu
  • Šetří peníze při výstavbě
  • Umožňuje zrychlit výstavbu

BIMTech Tools – pro projektanty

BIMTech - knihovny

BIMTech Tools - stahnete si doplnek

Jednoduše generuje do projektu stovky normových a stavebních materiálů od různých výrobců, sendvičových konstrukcí, parametrických objektů, vzorníky barev, katastrální mapy, ale nově i jednotné konstrukční detaily. Všechny funkce doplňku jsou v souladu s ČSN 01 3420.

Ing. arch. Rostislav Mareš

BIMTech_logo

Přejít nahoru