Jak vybrat kočárek

Výběr kočárku je pro většinu nastávajících maminek příjemnou záležitostí. Na druhou stranu se s ním pojí spousta otazníků a nejedná se o snadný proces. Pokud právě vybíráte nejlepší kočárek, připravili jsme pro vás krátký článek se shrnutím nejdůležitějších parametrů, na které byste se měli zaměřit. Berte však v potaz, že nejlepší možností je vždy reálné ozkoušení vybraného kusu v praxi.

Druh kočárku

V první řadě je nutné, udělat si představu, jaký kočárek je pro vás typově nejvhodnější. Na trhu existují kočárky hluboké, sportovní, dvojkombinace, trojkombinace a sourozenecké. Mezi jednotlivými druhy je možné identifikovat poměrně zásadní rozdíly, a tak je nutné tuto volbu velmi pečlivě a dobře promyslet.

Hmotnost kočárku

Zcela zásadní je pro výběr správného kočárku jeho hmotnost. Ta přímo určuje možnosti manipulace a snadného ovládání. Vždy volte kočárek s přiměřenou hmotností, který v ideálním případě můžete i fyzicky ozkoušet, aby nedošlo po nákupu k nepříjemnému zjištění velmi složitého a náročného ovládání.

Nosnost kočárku

Drtivá většina kočárku na dnešním trhu disponuje dostatečnou nosností. Pokud však požadujete nadstandardní výkon v tomto ohledu, je dobré se na tento parametr zvláště zaměřit.

Kola

Mezi kočárky existují rozdíly v rámci materiálů použitých na výrobu kol. Existují v zásadě tři hlavní varianty. Prvním druhem jsou kola plastová, která se hodí pouze do velmi málo náročného terénu. Pokročilejší varianty pak představují kola nafukovací a terénní.

Bezpečnostní pásy

Kočárek je nutné samozřejmě vybírat především s ohledem na bezpečnost. Vybranému modelu by tak rozhodně neměly chybět bezpečnostní pásy, které mohou přinést velmi potřebnou ochranu vaší ratolesti.

Příslušenství

V některých případech může být velmi praktickým a vítaným doplňkem také přítomnost některých dostupných příslušenství. Zejména oblíbené jsou různé brašny, pláštěnky nebo třeba moskytiéra chránící vaši ratolest proti hmyzu. U některých velmi pokročilých modelů je součástí výbavy například i zámek anebo GPS lokátor, který může výrazně přispět k bezpečnosti

Další parametry

Zmíněnou výbavou samozřejmě výčet všech dostupných funkcí u kočárků nekončí. Při výběru je nutné zaměřit se i na další parametry. Mezi ně patří například skladnost, brzdy, celková kvalita konstrukce anebo vybavenost různými doplňky. Dobrým řešením může být využití některého z online srovnání nejlepších kočárků či dostupných uživatelských recenzí. Ideální variantou je pak samozřejmě nákup s možnosti reálného ozkoušení vybraného produktu.

Přejít nahoru