Řecko – skvělé místo na dovolenou

Řecko – skvělé místo na dovolenou

Chcete na dovolenou vyrazit do nějakého vzdálenějšího kraje, ale přitom zůstat v Evropě? Lákají Vás prastaré památky, přírodní krásy, pláže, moře a slunce? V tom případě vyrazte do Řecka! Zkuste si přečíst nějaké recenze Řecko a ty Vás určitě do této země také přilákají!

Recenze Řecko Vás nasměrují správným směrem

Většinou hledáme recenze Řecko až podle konkrétního místa, o jehož návštěvě uvažujeme. Recenze Řecko jsou určitě výhodou, protože člověk tak má možnost vybrat si hotel, pláž a okolí přesně dle svého vkusu. Někomu vyhovuje spíše rušnější oblast, jiný dá přednost klidnému prostředí. Někdo chce mít kolem sebe co nejblíže památek, jinému jde spíše o pobyt u moře apod.

Proč navštívit Řecko?

Každý kout Řecka, ať už budete na pevnině, nebo na ostrově, je něčím zvláštní, a tak se zdá až nemožné zobecnit nějaké informace o Řecku.

Řecko – to je především skvostná antická kultura, architektura a památky a nesmírně pohostinní lidé. Řecko se pyšní vysokým počtem slunečních dní v roce, čistým mořem, plážemi různého druhu, chutnou kuchyní a dalšími výhodami.

Možná to zní jako fráze, ale kdo Řecko navštíví na vlastní kůži, pochopí skutečný význam těchto slov.

Souostroví a ostrovy Řecka

Řecko zahrnuje několik ostrovů, které se zařazují do souostroví. Pojďme si je krátce představit.

Největším řeckým ostrovem je Kréta – leží úplně na jihu. Elvia je sice druhým největším ostrovem hned po Krétě, ale turistický ruch zde příliš nekvete. U západního pobřeží Řecka se rozkládají Jónské ostrovy, mezi které patří známé ostrovy Korfu, Lefkada a Zakynthos. Dalším souostrovím jsou Kyklady a jeho hlavní ostrovy Santorini, Naxos a Paros. Na jihovýchodě Egejského moře leží souostroví Dodekanesos, které reprezentují především Rhodos, Kos, Kárpathos a Kalimnos. Na severovýchodě Řecka najdete Chalkidiki, Lesbos a Thasos. Sarónské ostrovy leží ve stejnojmenném zálivu – můžeme jmenovat například ostrovy Egina, Poros, Idra aj. Souostroví Sporady zahrnuje Skyros, Skiathos, Alónissos, Skópeos.

Přejít nahoru